Неизвестни факти за Птицевъдство

Възприемчивост. При естествени условя се заразяват кокошките и сродните им птици (токачки, пуйки, фазани, яребици и др.

съществените тенденции в сферата на птицевъдството през последните години: концентриране в точно определени райони – съвсем естествено птицевъдството в България е концентрирано в районите, които са известни със своето зърнопроизводство. Става въпрос за Великотърновска, Варненска, Ловешка, Шуменска и Добричка области.

Високопатогенната инфлуенца по птиците е хроничен проблем у нас и в Европа Високопатогенната инфлуенца по птиците е хроничен проблем...

Птицевъдство – това е един от най-интензивните сектори в животновъдството в България през последните години, характеризиращ се с широко застъпени механизация и автоматизация на производствените процеси, което осигурява високоефективно промишлено производство.

При поява на болестта се вземат мерки за бързо локализиране и ликвидиране на заразата: стопанството или селището се поставят под възбрана, забранява се изнасянето на птици, перушина и яйца.

Поставянето на две квачки една до друга е недопустимо - те се безпокоят една друга. Това е възможно само в добре преградени гнезда. Необходимо е да се провери дали всички яйца са покрити - непокритите се отделят.

Всичко се извършва предимно в малки експериментални групи към ловно-рибарските стопанства и нямат съществено стопанско значение.

Рибовъдството е стопанска дейност, която включва редица мероприятия. Такива са зарибяване на изкуствени водоеми, осигуряване размножаване на рибите и т.н.

Това е отглеждането на различни породи коне, с цел получаване на екземпляри с различна степен на интелигентност и приспособимост за изпълняване на съответни задачи (за различни спортове – конна езда, надбягвания, петобой, прескок и т.н., за повишена издръжливост при преходи с товари и др.)

Не пропускайте нашата специална секция за предстоящите възможности за финансиране в сектора.

Епизоотологични особености. Източник на инфекцията са болните птици и заразоносителите. Когато птиците се намират при добри условия на хранене и отглеждане, инфекцията остава в латентна форма (заразоносителство).

Епизоотологични особености. Източници на заразата са болните птици и заразоносители. Птицевъдство Отделянето на причинителя става чрез изпражненията, носните изтечения и издишания въздух (при кашляне, пърхане).

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Профилактика и борба. В незаразени ферми не трябва да се внасят възрастни птици, пилета и яйца за разплод от неблагополучни стада.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *